Oh seda R-i!
Harjutused ja mängud r-hääliku õige häälduse kujundamiseks koolieelikutel.
Kaunilt põriseva r-hääliku õige häälduse kujunemine võib osutuda mõnele lapsele keerukaks. Sageli vajavad lapsed r-hääliku õige häälduse kujunemiseks logopeedilist abi. Selleks, et laps ei kaotaks häälikuseadel tegevuste vastu huvi, on oluline kasutada võimalikult palju erinevaid mänge ja tegevusi. Käesolev harjutusvara sisaldab 50 toredat mängu häälikuseade kõigi etappide toetamiseks ja on sobilik materjal nii lasteaiaealiste kui ka koolilaste õige häälduse kujundamiseks.
Iga mängu juures on kirjas vajaminevad vahendid, eesmärk ja kirjeldus. Lisaks autorite poolt pakutud võimalustele mängude mängimiseks, võib harjutusvara kasutaja mänge omal moel tõlgendada ning mõnel teisel viisil mängida.
Materjali saavad kasutada logopeedid, eripedagoogid, lasteaiaõpetajad ning lapsevanemad, et aidata kaasa lapse õige häälduse kujunemisele.
R- ja s-häälikud on häälduse poolest keerulised häälikud. Mõnedel lastel ei kujune õige hääldusoskus iseenesest, vaid seda on vaja kujundada ning piisavalt harjutada. Mõlemad harjutusvarad sisaldavad üle 50 toreda mängu ja töölehe, mis toetavad vastavalt kas r- või s-hääliku õige häälduse kujundamist nii lasteaiaealistel kui ka koolilastel. Harjutusvarades on mänge nende häälikute häälduse uurimiseks ja häälikuseade kõikide etappide toetamiseks. Materjali saavad kasutada logopeedid, eripedagoogid, lasteaiaõpetajad ning lapsevanemad, et aidata kaasa lapse õige häälduse kujunemisele.