ILMUMAS 2019. AASTAL

Annika Kaziu

Lauamäng HÄÄLI JA MÕISTATA

Õppemäng 5–7-aastastele lastele häälimisoskuse harjutamiseks ning loodus- ja keskkonnateadmiste kinnistamiseks. Mängule lisavad põnevust loodusteemalised mõistatused ning küsimused. Komplektis A3 formaadis mängualus ja kaks komplekti (pildid, mõistatused) mängukaarte.

Signe Lelbert

Metsamuinasjutt KULDKÜBARAKE

Kukeseenetüdruk Kuldkübarake ärkas pikast talveunest ja puges sambla seest välja. Ta kissitas ereda päikese käes veidi silmi ja sättis viltuvajunud kübaranupu ilusasti pähe …

Õpetlik metsalugu headusest ja kurjusest, sallivusest ja kiusamisest, teineteisega arvestamisest ja andeks andmisest. Autori tõetruud illustratsioonid aitavad tundma õppida raamatu tegelasteks olevaid seeni ja väikeloomi.

Alo Savi

Koolirahva välimääraja

14,5 x 21 cm, 96 lk, m-v, illustreeritud, õmmeldud liimköide

Raamat on humoorikas pilguheit koolitöötajate võluvasse, pühendunud ja sõbralikku maailma. Lihtsalt, illustratiivselt ja ülevaatlikult kirjeldatakse õpetajate ning direktorite tüpaaže ja teisi koolis töötavaid inimesi ning antakse mõistlikke soovitusi, kuidas nendega edukalt suhelda. Kõik kirjeldatud õpetajate ja koolijuhtide tüübid on autori poolt märgatud aastakümnete jooksul koolis õppides ning töötades. Nagu kujunes alkeemiast keemia, võib sellestki raamatust kunagi saada surematu klassikaline teos, mis pani aluse teaduslikule uurimisvaldkonnale – pedagogogloogiale. Lugege ning nii mõnigi seik Teie lapse või Teie enda õpetaja kohta leiab mõistliku selgituse ning mõnigi kolleeg muutub järsku palju mõistetavamaks. Rõõmsat avastusretke koolidžunglis!

Kristi Soone, Signe Raudik

Oh seda K-i!
Harjutused ja mängud k-hääliku õige häälduse kujundamiseks koolieelikutel

21 x 29,7 cm, värviline (juhendraamat ning kartongil mängualused)

Mõne lapse kõnesse tuleb K ruttu, teisel aga tuleb sellega pikemalt rohkem vaeva näha – kass on tass, konn on tonn ning komm võib olla hoopis pomm. Selleks, et õige häälduse harjutamine kulgeks lõbusalt, on loodud harjutusvara, mis sisaldab 30 toredat mängu ja töölehte k-hääliku õige häälduse kujundamiseks. Lisaks veel pildid häälduse uurimiseks ja artikulatsiooniharjutused k-hääliku seadeks. Materjali saavad kasutada nii logopeedid, eripedagoogid, lasteaiaõpetajad kui ka lapsevanemad.